Dětská sportovní událost roku v Plzni

jen počkej.. zajíci !!Sobota 19. září se v Plzni nesla ve znamení sportu. A my jsme u toho samozřejmě nesměli chybět! Festival Sporťáček zaměřený na rodiče s dětmi se v Plzni konal již poněkolikáté a tentokrát se v areálu TJ Lokomotivy prezentovalo dokonce 57 sportovních odvětví. Předběžné odhady návštěvnosti ukazují na cifru vyšší než 5000 návštěvníků.

Na jakožto jediné zástupce ultimate frisbee v západočeském kraji na nás zbyla milá povinnost představit nadšeným dětem, co že to vlastně děláme za sport. Připravili jsme tedy tři stanoviště – skákací trenažér, discgolfový koš a házecí workshop. Pravděpodobně nejoblíbenější byl onen skákací trenažer, na kterém se každý (i my) do sytosti vyřádil, a za kterým se některé děti neustále vracely. Mimo to jsme náš stánek oživili monstrózní přehlídkou dresů a disků, které jsme za těch 13 let, během kterých na poli ultimate působíme, nastřádali.

Během dne se na stánku vystřídalo celkem jedenáct ochotných atrucáků, kteří rozdávali bonbóny a samolepky o sto šest. Zároveň jsme ale také naučili spoustu dětí házet backhand, ty šikovnější zvládly i forehand a sedmiletá Viktorka se nebála ani overu.

Akce jsme primárně využili k propagaci našeho nového projektu  – přípravky pro děti od osmi do dvanácti let. Vzhledem k tomu, že valná většina dětských návštěvníků spadala právě do této věkové kategorie, doufáme, že jsme na jejich rodiče dostatečně zapůsobili, a že se s co největším počtem šikovných dětí právě ze Sporťáčku uvidíme i tento čtvrtek na přípravkovém tréninku. Více info o přípravce: zde.

Těšíme se na všechny, kteří se na nás (i třeba díky Sporťáčku) během náborového podzimu přijdou podívat. A děkujeme všem za krásně strávený den, za rok na viděnou!