Jubilejní desátý ročník Olgoj Chorchoj

Jak se občas říká – rok se s rokem sešel – tak nám se sešly prázdniny se školou, což znamenalo pouze a jenom jediné. Na největší plzeňské pláži ve Škoda Parku se během posledního víkendu (29.-30.8.) odehrál velkolepý písečný turnaj ve frisbee ultimate celosvětově známý jako Olgoj Chorchoj Trophy. Již po desáté se organizace zhostily domácí Atrofované ruce.

Kvůli každoročním problémům s přespáváním v areálu jsme i tentokrát museli požádat všechny týmy, aby se jejich milí hráči a stejně milé hráčky z pátku na sobotu vyspinkali ještě ve svých měkkých postýlkách a dorazili až na příjemnou sobotní desátou hodinu. Pro nás ale šichta začala už dříve – konkrétně v pátek navečer, jelikož tu luxusní pláž jsme museli tak trochu vyčarovat ze čtyř kurtů na beach volejbal, které se normálně ve Škoda parku vyskytují.

Jubilejní ročník se nesl kvůli regionální kvalifikaci na Evropskou ligu a Fun Factory For Frisbee ve skromném duchu. Šest týmů nemělo cenu rozdělovat do dvou skupin, a tak byl zvolen systém „každý s každým“.  V neděli se ještě dohrálo několik křížových zápasů, semifinále a finále, v kterém si s jistotou došel pro vítězství Dream team B.

Domácí postavili hned dva týmy – Atruc a Btruc. Nechtěli jsme, aby ani jeden z týmů byl silnější než ten druhý; hlavně nám šlo o to, aby si každý zahrál. A to se povedlo! Konečné páté a šesté místo, pohodový víkend, svítíčko slunilo, nemáme si na co stěžovat.

Pořadí:
1. Dream team B
2. Démé Isztván (FUJ)
3. Pražská sedma
4. Žlutá zimnice
5. A-truc
6. B-truc

Absolutní světovou premiéru si na Olgoji odbyl také fantastický projekt Ultimate Coffee. Myslím, že nikdo nevěděl, co vlastně můžeme od kluků čekat, a myslím, že všem spadly brady, když se objevili dva profesionálové s potištěnou dodávkou a tou nejlepší ledovou kávou na světě. Za nás máte palec nahoru, kluci, tak snad brzy na viděnou!

A ještě vzdělávací perlička na závěr – jediný plážový turnaj v České republice nese jméno po mytickém mongolském červovi, který vešel ve známost jako Olgoj Chorchoj. Podle spolehlivého zdroje wikipedia.org vypadá Olgoj jako tlusté střevo naplněné krví a dosahuje až jednoho a půl metru. Jeho existence nebyla nikdy potvrzena, a tak se můžeme pouze domnívat, jestli se nějaký ten Olgoj chorchoj vesele provrtával plzeňským pískem, zatímco nadšení frisbeeáci skórovali v zónách soupeře. Tak zase za rok se na Vás budeme těšit!

Autorem těchto povedených fotografií je Pavel Sedlák, více si můžete prohlédnout zde.