Pralidi a prafrisbee již podvanácté v Losiné

Pra-ahoj a pra-nazdar.

Již je to pár dní, co se uskutečnil pravěký PratruCUP, tradiční prázdninový fun turnaj, konající se v Losiné u Plzně. Jak je ale všeobecně známo, pra-internet v dobách dávných a minulých byl značně pomalejší než je tomu dnes, proto Vám pra-report přinášíme s drobným pra-zpožděním.

Hlavní cena pro vítěze dvanáctého ročníku AtruCUPu

Trofej pro vítěze

Dvanáctý ročník AtruCUPu se tedy – jak už první odstavec napovídá – nesl v pravěkém duchu a především pak také v duchu hezkého počasí (možná, že bylo hezké až moc). Po celé České republice padlo nespočet teplotních rekordů a jinak tomu nemohlo být ani na fotbalovém hřišti v Losiné, kde celkem dvanáct pravěkých tlup bojovalo o čest a slávu.

Pra-tlupy se začaly sjíždět už během pátečního večera, rozbíjely pra-stany a účastnily se pra-párty, na které pily Prazdroj. Vědomy si ale důležitosti ranních pra-zápasů, rozhodly se ony milé pra-tlupy odebrat na lože poměrně brzy.

Ještě pár slov k systému – dvanáct týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých hrál každý s každým, následovaly křížové zápasy pro první čtveřici v každé šestičlenné skupině a na závěr zápasy o umístění. Celkem se tedy odehrálo přesně čtyřicet čtyřicetiminutových zápasů, při kterých mohly být využity až čtyři time-outy. Zamýšlený pick-up, pro který se nenašlo dostatek hráčů, byl nahrazen druhým juniorským týmem.

Po náročném dni stráveném na pra-hřišti a především pak v přilehlém pra-koupališti čekalo na všech 137 hladových účastníků PratruCUPu výtečné pra-jídlo. A následoval samozřejmě tradiční pivní pra-závod, kterého se zúčastnili vždy čtyři pra-lidi z každé pra-tlupy. Před zahájením všech čtyř disciplín bylo – jak už název napovídá – nezbytné vypít malé pivo. První pračlověk po tomto lehkém úkolu musel doběhnout z hřiště ke koupališti, kde předal štafetu (disk) druhému pračlověkovi, který koupaliště přeplaval napříč. Třetí pračlověk házel štafetou do discgolfového pra-koše a poslední pračlověk skákal zhruba šedesátimetrovou rovinku v pytli na brambory.

K pokoření světového rekordu, který od roku 2012 drží budějovičtí 3SB, tentokrát nedošlo, nicméně první dva týmy se dostaly pod magickou hranici tří minut. Vítězem se staly domácí Atrofované ruce s časem 2:57, druhé místo obsadila Žlutá zimnice (2:58) a třetí skončili Prague Devils (3:07).

Protože tentokrát pořadatelé nemohli nabídnout žádný pra-koncert, vznikl v pátek večer spontánní nápad sehrát pro programu chtivé publikum alespoň pravěké pra-divadlo. První zkouška byla i naší premiérou, proto buďte shovívaví.

Nedělní hrací den se podobal tomu sobotnímu, snad jen s tím rozdílem, že všichni pralidi byli krásně červení a spálení. Vítězem dvanáctého ročníku AtruCUPu se stali Prague Devils, kteří ve finále jednoduše udolali Terrible Monkeys poměre12:3. Na třetí místo dosáhl Východní blok, který porazil 3SB (12:8). Domácí Atruc si po ne zcela přesvědčivé hře odnesl 10. místo. Nejspiritovějším týmem turnaje byli stejně jako vloni vyhlášeni Little Secret s průměrným spiritem 12,3.

Celkové pořadí

 1. Prague devils
 2. Terrible monkeys
 3. Východní blok
 4. 3SB
 5. Trouble band
 6. Little secret
 7. Žlutá zimnice
 8. Untrouble band
 9. FUJ
 10. Atrofované ruce
 11. Pražská 7
 12. Dream team B

Mnohokrát děkujeme za účast a těšíme se zase za rok !!!