Z kvalifikace si vezem brambory

Tom a BarčaTradiční koncoprázdninový výjezd Atrucáků na mixovou kvalifikaci, z které prvních pět týmů postupuje na Mistrovství republiky, se konal i letos. Konkrétně během uplynulého víkendu (22.-23.8.). A jak jsme si vedli? Čtěte dál!

Naše štace byla započata už v pátek večer společným srazem, na který se dokázali dostavit (téměř) všichni včas. O tom, kdo měl zhruba půlhodinové zpoždění, se rozepisovat nebudu, protože by mě mohl stihnout krutý trest z rukou samotného trenéra. Tříhodinová cesta příjemně plynula a lehce po desáté hodině jsme dosáhli cílové destinace – Hronova. Následovala stavba stanů a krátká návštěva místní putyky.

Do prvního sobotního zápasu proti Banalitě jsme vstoupili poměrně zodpovědně a lehké vedení jsme si dokázali podržet celých 50 minut. Konečný stav 10:7 je ale také pěknou vizitkou pro nováčka soutěže, k čemuž gratulujeme.  My jsme naopak byli spokojení s přenášením disku ze strany na stranu a omezení hry po lajně.

Jednu hodinu po poledni na nás čekali brněnští Left Overs. Během pár minut jsme se dokázali ujmout vedení a až do stavu 5:2 nám vycházelo snad úplně vše, na co jsme sáhli. Left Overs se ale nevzdávali, přidali v obraně, my jsme jim naopak trochu pomohli nějakými záhozy a dropy a karta se velmi rychle obrátila. Nakonec došlo i na universe point, který si dokázali vybojovat právě Brňáci. Z našeho pohledu jeden z nejpříjemnějších zápasů poslední doby, mrzelo nás snad jen, že ani tříbodový náskok nestačil. Následovaly zápasy proti Dream Teamu (10:5 v náš prospěch) a proti 3SB (15:6 v náš neprospěch). Těsné třetí místo ve skupině splnilo naše předturnajové očekávání.

Klasicky nejdůležitější zápas víkendu, který nabízel přímou jízdenku do Budějovic na MČR, se odehrával v neděli ráno od půl deváté. Naproti nám stanuli Chupacabras, kteří v druhé skupině vybojovali pěkné druhé místo. Vstup do zápasu se nám opět povedl, vedení jsme drželi po většinu času, ale v závěru jsme psychicky nedokázali unést důležitost tohoto zápasu, což v kombinaci s rapidně zlepšujícím se herním projevem mladého žďárského týmu, vyústilo v další universe point. V útoku se nám nezadařilo, a tak bylo třeba jedné obranné ryby, aby mohla následovat přesná dlouhá do zóny. Po herní stránce se jednalo o velmi kvalitní zápas a ani jeden z týmů si, dle mého názoru, nezasloužil prohrát.

Výhrou v křížovém zápase jsme si zajistili místo v horní čtveřici. Semifinále proti 3SB se nám podařilo poněkud zdramatizovat stavem 6:6, ale závěr zápasu byl opět v režii silnějších soupeřů, kteří si ve finále s přehledem došli pro první místo. V boji o místo třetí jsme podlehli Frkotům, přesto jsme ale z Hronova odjížděli nadmíru spokojeni. Po dvou letech se nám podařilo kvalifikovat se na samotné mistrovství a potěšilo nás také, že naše „malé“ holky zvládly svoji mixovou premiéru na výbornou. Gratulujeme všem postupujícím týmům a těšíme se za necelé tři týdny!

Autorem těchto povedených fotografií je Pavel Sedlák, více si můžete prohlédnout zde.