Chybělo málo, open o bod druhý

Open v Bohumíně

Tento víkend se chlapci a chlapi zůčastnili halového mistrovství 2. ligy v daleké a zapadlé vísce jménem Bohumín, která je od Polska, jak by řekli místní „co by kamenem dohodil a zbytek dočůral pičo“.

První herní den jsme zahájili zápasem s Dream Teamem. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a nakonec skončil remízou 9:9. Po zápase jsme si některé věci vyjasnili,jak by řekl místní „tak takhle ne pičo“ a zbylé tři zápasy jsme dotáhli do vítězného konce. Díky tomu jsme obsadili první místo ve skupině a za odměnu jsme vyrazili zregenerovat naše unavená a zkušená těla do saunového světa. Hned při vstupu nás překvapila povinná absence plavek. Nejvíce času jsme strávili ve venkovní vířivce ve které vznikla legendární fotka, která je poprvé v historii atrucu na sociálních sítích oblíbenější než fotka dívčího týmu, a to i přesto, že nám jí dívčí tým odmítl olajkovat. Po sauně jsme se přesunuli na večeři, kde naši vítěznou náladu umocnil fakt, že Viktorka Plzeň porazila nedaleký tým Sigma Olomouc. Po večeři jsme se přesunuli do restaurace, kde jsme nasávali… místní atmosféru a ochutnali zdejší specialitu: smažené korbačiky.

V neděli jsme pokračovali na vítězné vlně a podařilo se nám vyhrát zápas s Left Overs B a postoupit do semifinále. Na cestě do vytouženého finále už nám zbývalo porazit silný pražský tým F.U.J., což se nám podařilo hlavně díky dobrému vstupu do zápasu, kde jsme si v krátkém čase vytvořili náskok 6 bodů, díky kterému jsme dovedli zápas do vítězného konce.

Ve finále jsme nastoupili proti loňskému ligovému finalistovi, týmu Tios, který v turnaji neutrpěl jedinou porážku. Oproti předchozím zápasům se nám vstup do utkání nepovedl a soupeř si vytvořil náskok 4 bodů. Vzpamatovali jsme se až v druhé polovině zápasu, kdy se nám začalo dařit tento náskok postupně odmazávat. Bohužel čas hrál proti nám a vítězství nám uniklo o jediný bod a tak se skóre zastavilo na konečných 12:11 pro tým Tios. Tento tým si odváží zároveň cenu Spirit of The Game. V době kdy vzniká tento článek se blížíme k domovům, kde nás Plzeň vítá sychravým počasím, které zakrývá hvězdy jež jsme měli dnes téměř na dosah.

Dodatek od Lukyho, jež zasílal od openu tento společnými silami vytvořený text: „Obsah necenzurovat, pouze provést jazykovou korekturu.“