Po třech letech slavíme postup

Do první ligy jsme se v hale podívali naposledy před třemi lety – tedy v roce 2013, neb vloni a předloni jsme na mixovém kvalifikačním dvakrát skončili na prvním nepostupovém (tedy na celkovém šestém) místě. Dokonce i soupeř, kterému jsme podlehli, byl po oba krát stejný – Mosquito Attack. Letos nás ale náš (především nedělní) výkon katapultoval přímo do 1.ligy. Díky tomu máme možnost utkat se společně s devíti dalšími nejlepšími týmy z celé ČR během druhého lednového víkendu na domácí půdě o titul mistra republiky.

Hned na úvod kvalifikace jsme si zahráli s nejsilnějším týmem skupiny (a jak se později ukázalo – s nejsilnějším týmem celého turnaje), s domácími Chupacabras. Vstup do zápasu se nám povedl, do stavu 5:5 jsme s Chupkami drželi krok, poté se ale domácí sérií pěti úspěšných útoků dostali do suverénního vedení, s kterým jsme ani v závěru zápasu nedokázali nic udělat. Výsledné skóre 11:6.

S druhým skupinovým soupeřem jsme sehráli vyrovnaný zápas plný chyb a zbytečných turnoverů na obou stranách. Lehký náskok, který jsme si po celou dobu hry drželi, se B-týmu Žluté Zimnice podařilo během posledních několika minut smáznout. Postihla nás druhá prohra, tentokrát 8:7.

Následoval zápas s naším bratrským (sesterským) týmem z Českých Budějovic. 3SB nám nedali ani čuchnout a hned čtrnáctkrát skórovali v naší zóně, naopak my jsme v útoku zcela selhali a bohužel se z toho nakonec vyklubal pro nás poněkud nepříjemný kanár. Třetí skupinová prohra nás dostala do situace „jestli se chceme kvalifikovat, musíme následující (minimálně) tři zápasy vyhrát“. A to nás trochu nakoplo.

K zápasu proti P7 jsme nastoupili zodpovědně a od začátku jsme si drželi lehký náskok. V závěru ještě Sedma celé klání poněkud zdramatizovala, když dvěma úspěšnými útoky v řádě stáhla náš tříbodový náskok. Naštěstí pro nás ale času nebylo mnoho, a tak konečný stav 9:8 mluvil v náš prospěch.  V posledním sobotním zápase proti Dream teamu jsme si poprvé toho dne došli sebejistě pro výhru (10:3), což nám zajistilo čtvrté místo ve skupině a účast ve čtvrtfinále.

Vítězem odpolední skupiny a tudíž i naším čtvrtfinálovým soupeřem se stal Frkot. Pečlivá taktická příprava a poctivost na hřišti se nám velmi zúročily a přinesly pravděpodobně největší senzaci víkendu – naši výhru 7:10 a tím pádem jistotu postupového místa. Semifinále proti pražským FUJ jsme odehráli velmi dobře, jen pár osobních chyb rozhodlo o výhře soupeře.  V zápase o třetí místo jsme Žluté Zimnici B vrátili skupinovou prohru a potvrdili tak, že do 1. ligy jsme se nedostali náhodou.


Konečné pořadí turnaje:
1. Chupacabras
2. F.U.J.
3. Atrofované ruce
4. Žlutá Zimnice B
5. 3SB A
6. Left Overs
7. Frkot
8. Prague Devils B
9. Pražská 7
10. Terrible Monkeys B
11. Dream Team
12. Kulatá šachovnice B


K třetímu místu na turnaji jsme přidali ještě druhé místo ve Spiritovi s krásným průměrem 11,5 bodu na zápas. A nyní se můžeme už plně soustředit na organizaci historicky největšího ryze českého turnaje – Halového mistrovství České republiky pro rok 2016 a samozřejmě také na to, abychom na domácí půdě uhráli co nejlepší výsledek. Přijdete se podívat, jak obstojíme v silné konkurenci?  Budeme Vás čekat – 9. a 10. ledna v hale TJ LOKO Plzeň.