Spirit of the Game & přátelák proti 3SB

Atruc women na Fujárně
Půlka listopadu za námi, PD hala se blíží a my pro připravenost na tento jednodenní turnaj děláme maximum. Kromě pravidelného běhání (aktuální stav: 309 km) jsme se navíc rozhodly strávit spolu celý víkend. V sobotu byla na programu Fujárna, v neděli pak lehké soustředění a odpolední přátelský zápas proti holkám z Budějovic, které za námi přijely.

Ještě před začátkem společných aktivit nám onemocnělo jedno mimino a rozbilo se jedno koleno, takže do Prahy jsme kolem desáté hodiny dopolední vyrazily v konečném počtu dvanácti natěšených hráček. Pro čtyři z nich se jednalo o vůbec první turnaje a musím říct, že premiéra se všem čtyřem našim debutantkám povedla na výbornou.

Ještě před zahájením prvního zápasu jsme si zopakovaly, co a jak chceme hrát, a pak nám už nezbývalo nic jiného než se postavit tváří v tvář prvnímu soupeři – Cookie Monsters. Ti nás lehce přehráli svou výškou i zkušenostmi, přesto se za svůj výkon nestydíme. Do každého hodu i chytu jsme daly všechno, co jsme mohly, a věříme, že časem nám i tato poněkud potupná prohra (10:0) nám bude k užitku. Hned v úvodu druhého zápasu se nám ale povedlo poprvé skórovat a potlesk celé tělocvičny byl pro nás obří odměnou. Podávaný výkon se bod od bodu rapidně zlepšoval, nicméně na Stromasky to stále nestačilo a my tak utržily druhou prohru.

Do třetího skupinového zápasu jsme vstoupily s odhodláním vyhrát. S P7 jsme se navzájem přetahovali o každý bod, zápas to byl vyrovnaný a plný pozitivní energie. Za stavu 4:4 se šel hrát universe point, ve kterém jsme měly výhodu útoku. Stálo nás to dvě odřená kolena, ale nakonec se nám podařilo bez ztráty disku skórovat. O třetí místo ve skupině jsme se vlastní nepozorností připravily v půlce posledního skupinového zápasu, kdy jsme nedokázaly vedení 3:1 udržet a naše nevynucené chyby tak rozhodly, že Frozen Angels si výhru zaslouží více. Příště to chce více se soustředit na disk, na samotné chytání a ne už honem honem přemýšlet, co s tím diskem uděláme za chvíli.

V boji o sedmé místo jsme se střetly s Entropií, kterou jsme přehrály přesvědčivým poměrem 10:2. Kromě sedmého místa a spokojenosti s naším výkonem jsme si z Prahy také odvezly ocenění Spirit of the Game, které pro nás znamená nepředstavitelně mnoho. Děkujeme všem týmům, s kterými jsme se utkaly, a děkujeme pořadatelům, že nám vůbec umožnili se takového příjemného turnaje zúčastnit.

Po návratu do Plzně jsme obsadily jednu skautskou klubovnu, nakrmily své prázdné žaludky (díky, toastová četo) a poctivě teambuildingovaly. Nedělní dopoledne se neslo ve znamení trénování a odpoledne jsme sehrály dvouhodinový přátelský zápas proti budějovickým slečnám, kterýmžto ještě jednou děkujeme za to, že přijely až do Plzně! Společně strávený víkend jsme si nadmíru užily a těšíme se v neděli! :)