Víkend lásky ve znamení kvalifikace

DSC03890

Každoroční souboj o 5 kvalifikačních míst na HMČR v kategorii open a ženy proběhl již tradičně během valentýnského víkendu 13.-14. února. V kategorii open se o postup do první ligy porval jeden plzeňský tým reprezentovaný klubem Atruc; mezi ženami jsme měli zastoupení hned dvojí.

Do Hradce Králové jsme vyrazily v počtu 10 chrabrých mužů a 16 krásných žen, a pokud se kroniky nepletou, jednalo se o historicky největší atrucovou výpravu v rámci jednoho turnaje. Valná většina z nás se na kvalifikaci vydala již v pátek večer, jelikož jsme hráli sobotní ranní skupinu, část ženského béčka dorazila až během soboty.

Kluci se ve skupině postupně utkali s 3SB, P7, B týmem Žluté Zimnice, FUJema a sobotní den zakončili zápasem proti domácí Kulaté šachovnici. V papírově poměrně těžké skupině nedokázali obstát a z vítězství se nemohli radovat ani jednou. Nejtěsněji skončil zápas se Žlutou Zimnicí (8:7), který byl rozhodnut až v universe pointu. Díky šestému místu ve skupině tak pánská část naší výpravy ztratila možnost hrát čtvrtfinále a lepší než celkové deváté místo si domů přivézt nemohla. Potěšující je ale fakt, že v neděli se zadařilo a právě to deváté místo kluci uhájili, když nejprve v křížovém zápase porazili Dream Team a poté rozdílem čtyř bodů zvítězili i nad ŽZ B.

Kvalifikováno 3.místemHolčičí A tým složený výhradně z hráček, které si již před rokem první ligu zahrály, si ve skupině jistě došel pro druhé místo. Nebýt lehkého zaváhání v závěru zápasu proti Terrible Monkeys, který dopadl 10:9, z toho mohlo být i místo první.  V nedělním čtvrtfinálovém zápase narazil náš šestičlenný tým oslabený marodkou na P7. Po vyrovnaném začátku se nám podařilo proměnit pár brejků a konečným skóre 7:12 v náš prospěch jsme si zajistily místo v horní čtveřici. V semifinále jsme pak nestačili na silné 3SB A, které vyhrály celý kvalifikační turnaj. Zápas o třetí místo proti FUJkám se stejně jako čtvrtfinále zlomil v náš prospěch až zhruba v polovině zápasu. Konečné třetí místo jsme ještě korunovaly třetím místem ve Spiritovi, kdy se před nás dostaly opět pouze a jenom budějovické buchty.

Druhý dívčí tým se přijel na kvalifikaci především učit. Pod vedením dvou zkušených hráček se postupně ve skupině utkal s pražskými týmy FUJ, P7 a nakonec i s favoritkami 3SB A. Všechny tři zápasy skončily velkým bodovým rozdílem ve prospěch soupeře, nicméně všech osm bodů, které naše děvčata donesla až do zóny soupeře, jsou stavebním kamenem všech našich dalších úspěchů, které nepochybně přijdou. Ve čtvrtfinále čekal Btruc vítěz druhé skupiny, Terrible Monkeys, následně se holky utkaly ještě s Východním blokem B a s 3SB B. I přestože z celého víkendu nevzešla jediná výhra, smutné nejsme. Nejdůležitější je, že mezi prvním sobotním a posledním nedělním zápasem je vidět obrovský herní progres všech hráček, na čemž můžeme dál stavět.

Po spiritové stránce taktéž velmi povedený turnaj, kluci pátí s průměrem 11,57 na zápas, holky braly třetí a čtvrté místo, kdy pouze a jenom Budějovice (3SB A, 3SB B) šly před ně. Děkujeme Kulaté šachovnici za perfektní organizaci, gratulujeme 3SB k dvojitému úspěchu (jak v kategorii open, tak v kategorii women) a těšíme se za necelé dva týdny do Brna a Bohumína!