Mláďata v Bohumíně

O víkendu 19.-20.11.16 se jako každý rok v Bohumíně konalo Mistrovství České republiky ve frisbee. V pátek odpoledne se nás vydalo na cestu celkem dvacet, díky čemuž se nám podařilo poprvé postavit dva týmy Atruc A a Atruc B.

Zatímco v Áčku byli zkušenější junioři, Béčko se hemžilo méně zkušenými začátečníky. Oba dva týmy přijely s jedním důležitým cílem – zahrát si a získat nové zkušenosti, kterých není nikdy dost. Za celý víkend dokázaly vybojovat několik pěkných vítězství a ty zápasy, které nevyhrály, jim přinesly motivaci ke zlepšení. Hráči obou týmů hráli proti různě silným soupeřům, zkoušeli různé taktiky, sehrávali se sami mezi sebou.

Spousta z nich překvapila sama sebe. Holkám se povedlo předběhnout rychlého kluka. Kluci naopak sprintování s ostatními využívali pro vyhecování se. Malou Nelču nezastrašil dvoumetrový klučina, který ji bránil. Kryštof, Ondra, Kuba se nebáli jít do souboje a vyskočit snad tři metry do vzduchu, aby získali nebo naopak ubránili disk. Kačka se přestala bát, že si něco udělá a „položila se“ pro disk. Kubík s Michalem a Matoušem si zase dokázali poradit s těžkými hody, které je obránci nutili celý víkend házet. Všichni jsme si vyzkoušeli hrát na pozicích, na kterých jsme nikdy předtím nebyli. Nikdo se zkrátka nebál rozběhnout se na sto procent a prát se o disk hlava nehlava.

Díky na začátku daným skupinám se povedlo potkat se při jednom odpoledním sobotním zápase i našemu Áčku s Béčkem. Tento zápas byl pro naše juniory jeden z nejzajímavějších. Béčko se zkusilo nahecovat a šlapalo po celých třicet minut Áčku na paty. Potvrdilo se však, kdo je tým s více zkušenostmi.

Oba týmy však můžou poděkovat Tomovi a Kačí, trenérům, kteří nejen, že tam pro ně celý víkend byli, ale kteří jim také pomáhali a radili s čím bylo potřeba. Zkušenosti nasbírané, motivace získaná a příští rok to bude zase o fous lepší!

A jak dopadl celý turnaj?

1. Kulatá šachovnice A
2. Rainbow Banana A
3. 3SB A
4. F.U.J.
5. Hairy Fewer
6. Prague Devils
7. Terrible Monkeys
8. Atrofované ruce A
9. Atrofované ruce B
10. Létající kapři
11. 3SB B
12. Kulatá šachovnice B
13. Left Overs
14. Rainbow Banana B