První halová vlaštovka sezony 2015/16

První halový turnaj v kategorii open i women se každoročně koná na Julisce pod záštitou pražských Devils. Sobota byla jako vždy pánskou záležitostí, v neděli se o pomyslné zlato popraly samé půvabné dámy. A my jsme byly u toho po oba dva dny.

Desítka kluků si během sobotního odpoledne zahrála postupně se žďáreckými Chupacabras, s TM, s Pískem a následně s Tiosákama. Všechny zápasy dopadly ve prospěch soupeře. V zápase o umístění se týmu plnému nováčků podařilo urvat první (a velice cenné) vítězství. Předvedený výkon byl jednomyslně označen za „hru na hranici možností“ a velmi nás těší, jak se naši nováčci pěkně uvedli na oficiální českou frisbee scénu.

V neděli ráno nás překvapil lehký sněhový poprašek, ale naštěstí dálnice byla perfektně sjízdná a naší účasti na PD hale nic nebránilo. Této dobrodružné výpravy se zúčastnilo čtrnáct hráček, dva řidiči a kameraman.

Již od sobotního večera jsme pociťovaly lehkou nervozitu, která z počátku byla příjemná, a zdálo se, že právě ona nervozita pramenící z neskutečné natěšenosti a přemotivovanosti, by mohla být hnacím motorem celého týmu. V průběhu prvního zápasu se ale ukázalo, že nám spíše ale svazuje ruce. Všechny jsme chtěly hlavně nekazit a na hřišti jsme si tak dlouho dávaly přednost, až se nám podařilo prohrát první zápas, aniž bychom do něj nějak zásadně zasáhly. 3SBuchty si díky tomu pro sebe ukradly první výhru, nutno dodat, že byla zasloužená.

Východní blok nám se svou klidnou, jistou, zkušenou a především velmi poctivou hrou nedal moc šancí, ale my jsme konečně začaly bojovat. Prohra nás opět neminula, ale zlepšující se výkon nás velmi potěšil.

Vrcholem celého dne se pro nás stal zápas proti Žluté Zimnici. Od začátku až do stavu 3:7 se odehrával plně v naší režii. Vycházely nám dlouhé, nebály jsme se pro disk spadnout (au, ještě teď to bolí) a neuvěřitelně jsme dřely v obraně. Oproti tomu Zimnice si vybrala štěstí asi v předchozích zápasech a často nám svými vlastními chybami dávala možnost jednoduše skórovat. Zlom nastal, když ŽZ nasadila zónu, které jsme se již od začátku obávaly, a náskok bod po bodu stahovala. Nakonec jsme v universe pointu zápas prohrály, ale do šatny jsme za potlesku celé haly odcházely s úsměvem na tváři a hřejivým pocitem v srdci.

Poslední skupinový zápas byl přímým soubojem o čtvrté místo. Ještě za stavu 6:6 to vypadalo, že dokážeme s TM držet krok, v posledních minutách zápasu nám ale Opice ukázaly, že jsou pořád ještě (o něco málo) kvalitnějším týmem.

Zápas o deváté místo jsme sehrály s juniorkami. Svým způsobem to byl takřka zápas juniorek proti juniorkám, a tak na tom, kdo vyhraje, zas až tolik nezáleželo. My jsme měly početní výhodu a také jsme vstávaly výrazně později, proto se nakonec to pomyslné štěstí přiklopilo na naši stranu, čímž pádem jsme obsadily deváté místo a zároveň obhájily loňské umístění.

12279224_894803273902560_4485515915898328854_n

Na rovinu můžeme říct, že jsme doufali, že naše jméno se objeví na listině celkového pořadí o něco výše, ale konkurence (hlavně ve skupině) byla velká a shodujeme se, že za předvedenou hru se stydět nemusíme. Jsme rády, že jsme si již ve skupině odehrály těžké zápasy proti těžkým soupeřům a celkové umístění náš až tak netrápí – vždyť PD hala je takovou první halovou vlaštovkou, chleba se bude lámat až na konci února v Brně. A my jednoznačně chceme být u toho a dokonce bychom i rády do výsledného pořadí nějak významně zasáhly! Další pozitivní zprávou je zisk ceny Spirit of the Game, které si moc vážíme. Děkujeme PD za turnaj, děkujeme všem soupeřům a přejeme hezký předvánoční čas!